Poradnia Dietetyczna Kalisz, Dietetyk Kalisz, Kalisz, Dietetyk, Dieta, Diety,
Poradnia Dietetyczna Kalisz, Dietetyk Kalisz, Kalisz, Dietetyk, Dieta, Diety,

7 zasad diety na wakacje, dzięki której schudniesz!7 zasad diety na wakacje
1. Korzystaj z wakacyjnej diety


Jedz dużo świeżych owoców i warzyw, które właśnie teraz mają najwięcej witamin i składników mineralnych. Nie tylko są niskokaloryczne, ale też dostarczają składników odżywczych, co przekłada się na zdrowy wygląd cery i włosów.


2. Pokochaj nabiał


Oprócz produktów roślinnych wybieraj nabiał, zwłaszcza fermentowane produkty mleczne: jogurt, kefir, maślankę. Świetnie gaszą pragnienie i są źródłem probiotyków, które wzmacniają odporność i poprawiają pracę przewodu pokarmowego.


3. Jedz często w trakcie diety na wakacje


Jedzenie 4–5 małych posiłków zamiast 2–3 dużych to podstawa każdej skutecznej diety. Dzięki takiej strategii utrzymujesz przemianę materii cały czas na wysokim poziomie.


4. Postaw na regularność


Równie ważne jak ilość posiłków, są stałe pory ich spożywania. Gdy twój organizm wie, że o określonej godzinie dostanie porcję energii, nie oszczędza jej i na bieżąco wszystko spala.


5. Słodyczom powiedz "nie"


Unikaj zarówno ciastek, jak i słodzonych napojów gazowanych, soków, jogurtów owocowych. Latem z powodzeniem zastąpią je owoce. Od czasu do czasu możesz sobie pozwolić na gorzką czekoladę i lody sorbetowe.


6. Doprawiaj na ostro


Zioła i przyprawy mogą częściowo zastąpić sól, która zatrzymuje wodę w organizmie. Ostre dodatki, np. chili, pieprz, imbir, chrzan mogą dodatkowo przyspieszać przemianę materii.


7. W trakcie diety na wakacje odstaw kawę i alkohol


Podobnie jak sól zatrzymują wodę i mogą powodować obrzęki. Pij za to herbatę, najlepiej zieloną i dużo wody mineralnej. Pamiętaj, że w czasie upałów powinnaś wypijać co najmniej 2 litry płynów na dobę.

zobacz też inne Diety online lub skorzystaj z konsultacji dietetycznych online
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny Poleć tę stronę Poleć tę stronę
© Poradnia Dietetyczna "Szczupłą być" Aneta Falczyńska - Dietetyk Kalisz